دسته‌بندی نشده

جک پارکینگی چیست و چه کاربردی دارد؟

جک درب پارکینگی

جک بازویی پارکینگی قابلیت نصب بر روی درب‌های بزرگ تک لنگه یا دو لنگه را دارد و وظیفه حرکت درب به‌صورت خودکار، بر عهده آن است. به بیان ساده‌تر، باز و بسته شدن درب، ناشی از فشار این جک‌ها بر روی آن خواهد بود.

در این درب‌ها، نیروی الکتریکی تولیدشده در مرکز فرمان، انرژی لازم برای حرکت آن‌ها را فراهم می‌کند. جک بازویی پارکینگی به صورت مکانیکی یا هیدرولیکی، انتقال این نیرو را از مرکز فرمان به لنگه‌های درب بر عهده دارد.

این جک‌ها نیاز به نگهداری و مراقبت پیوسته دارند. در صورت استفاده از روغن در جک بازویی پارکینگی، ضروری است که میزان روغن جک‌ها و کیفیت آن به صورت دوره‌ای بررسی شود. اهمیت این بررسی در جاهای سردسیر و گرمسیر، نمود بیشتری پیدا می‌کند.

اجزای موجود در جعبه جک بازویی درب عبارتند از:

· جک بازویی: جک بازویی وسیله‌ای برای منتقل کردن نیروی الکتریکی به مکانیکی یا هیدرولیکی است.

· ریموت کنترل: ریموت کنترل وسیله‌ای برای ارتباط کاربر با مرکز فرمان است.

· چشمی: چشمی با برخورداری از سیستم مادون قرمز، با تشخیص عابر یا مانع، از باز و بسته شدن درب جلوگیری کرده و مانع از وارد شدن صدمه به خودرو توسط درب می‌شود.

· مرکز فرمان: کار مرکز فرمان، ارسال پیامی مبنی بر باز و بسته شدن درب و توقف جک‌ها است و به نوعی برقرار کننده ارتباط بین ریموت کنترل و جک پارکینگ به شمار می‌رود.

· فلاشر: فلاشر با قرار گرفتن در حالت چشمک‌زن، پیام مرکز فرمان را نشان می‌دهد.

 کاربر در گرما و سرما، نیازی به پیاده شدن از ماشین برای باز و بسته کردن درب ندارد. همچنین این جک‌ها استفاده از درب‌های آهنی با وزن زیاد را تسهیل می‌کنند. از دیگر مزایای  استفاده از درب‌های پارکینگی، تامین امنیت بالا است. ازآنجا که این درب‌ها تحت یک برنامه تنظیم‌شده با تنظیمات فنی معین کار می‌کنند، دیگر کاربر نگران بازماندن درب نخواهد بود.

شما میتوانید جک پارکینگی را با قیمت مناسب و مشاوره رایگان بصورت 24 ساعته از ویرا درب خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *